این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد دیاکو تی وی کاملا محفوظ می باشد

نقد و بررسی زندگی در آلمان

نقد و بررسی زندگی در آلمان
چکیده این مطلب : انتشار : 1402/12/09 0 نظر

در این مقاله 0 تا 100 زندگی در آلمان را بررسی می کنیم

 

بررسی دقیق زندگی در آلمان

در این مقاله سعی بر این داریم که به بررسی دقیق زندگی در آلمان بپردازیم و یک نمای واضح و روشنی از زندگی در این کشور را به تصویر بکشیم. ما در این مقاله به بررسی فرهنگ مردمان آلمان، شرایط زندگی، مشکلات در این کشور و همچنین راه و روش اقامت گرفتن در آلمان می پردازیم. برای بررسی دقیق زندگی در آلمان به پرسش های مهمی موجود در ذهن، افرادی که می خواهند در این کشور اقامت کنند، پاسخ می دهیم. این پرسش ها به شرح زیر می باشد.

1. بررسی شرایط و موقعیت کشور آلمان؟

2. خصوصیات و فرهنگ مردمان آلمان به چه صورت می باشد؟

3. کشور آلمان از لحاظ شرایط اقتصادی چگونه است؟

4. در کشور آلمان وضعیت کارها به چه صورت می باشد؟

5. مشاغلی که بیشتر در کشور آلمان مورد نیاز می باشند، کدام اند؟

6. برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، کدام شهر این کشور مناسب تر است؟

7. به طور کلی شهرهای برتر برای زندگی در کشور آلمان کدام هستند؟

8. هزینه های روزانه در کشور آلمان برای هر فرد به طور میانگین چقدر است؟

9. بررسی انواع معضلات و مشکلات زندگی در کشور آلمان؟

10. برای اقامت در کشور آلمان چه سطحی از زبان آلمانی نیاز می باشد؟

به طور کلی در این مقاله به بررسی دقیق زندگی در آلمان می پردازیم. در واقع این مقاله از 3 بخش تشکیل شده است، که در بخش اول به اطلاعاتی در مورد فرهنگ کشور آلمان و مردمان این کشور می پردازیم، در بخش دوم با شرایط زندگی کردن و کار کردن در کشور آلمان، شهر های مناسب برای ایرانیان و درآمد ها و هزینه های خوراک، حمل نقل و... آشنا می شویم. در بخش سوم این مقاله به معضلات و مشکلات زندگی در این کشور می پردازیم. و در پایان این مطالب با بررسی دقیق زندگی در آلمان به یک نتیجه گیری کلی خواهیم رسید.

 

موقعیت جغرافیای کشور آلمان چگونه است؟

اولین قدم برای بررسی دقیق زندگی در آلمان پیدا کردن موقعیت جغرافیای این کشور می باشد. نام رسمی کشور آلمان (Deutschland) جمهوری فدرال آلمان می باشد. این کشور در قسمت غربی قاره اروپا واقع شده است. موقعیت جغرافیای این کشور از سمت شمال با کشور دانمارک، دریای شمال و دریای بالتیک مرز مشترک دارد و از بخش غربی با کشور فرانسه. همچنین کشور آلمان از سمت جنوب با سوئیس و اتریش، و از قسمت شرق با کشور لهستان و جمهوری چک هم مرز می باشد. کشور آلمان بر طبق آخرین آمار و بررسی دقیق زندگی در آلمان بالغ بر 82 میلیون جمعیت را دارد. و پایتخت این کشور پهناور شهر زیبای برلین می باشد.

                

                                                                                   بررسی دقیق زندگی در آلمان

 

شرایط جوی و آب و هوایی کشور آلمان

یکی دیگر از قدم های مهم برای بررسی دقیق زندگی در آلمان بررسی شرایط آب و هوایی این کشور می باشد. توریست هایی که به این کشور سفر می کنند، باید این را در نظر داشته باشند، که در فصل زمستان مردمان کشور آلمان سرمای به نسبت شدیدی را همراه با باد تجربه می کنند، پس لباس گرم و وسایل اسکی را حتما به همراه داشته باشند. در فصل پاییز بیشتر روزهای این فصل بارندگی است، در فصل تابستان هوا در این کشور نسبتا گرم می شود. در واقع هوای دل انگیز کشور آلمان در فصل بهار می باشد، و زیبایی این کشور در فصل بهار دو چندان می شود. فصل تابستان و بهار بهترین فصل های این کشور هستند، و آمار توریست در این فصل ها بسیار بالاست. بررسی دقیق زندگی در آلمان حاکی از این است که، هزینه های سفر در این فصل ها به دلیل حجم بالای توریست و آب و هوای خوب بسیار بالا می باشد.

 

جمعیت کشور آلمان و ایالت های آن

با بررسی دقیق زندگی در آلمان و بررسی آمارها توسط شبکه رسانه ای دیاکو تی وی همان طور که گفته شد، جمعیت کشور آلمان بالغ بر 82 میلیون نفر می باشد. طبق آمار 74 میلیون نفر از افراد ساکن در کشور آلمان دارای ملیت آلمانی می باشند و تنها 8 میلیون نفر افراد ساکن، مهاجران کشور های دیگر هستند.  بیشتر این مهاجران خارج از اتحادیه اروپا وارد کشور آلمان شده اند، و تعداد اندکی از مهاجران به صورت قانونی وارد مرز کشور آلمان شده اند. این کشور دارای 16 ایالت می باشد. شهرهای هامبورگ، برلین و برمن تنها شهر های کشور آلمان هستند، که ایالت محسوب می شوند. یکی از ایالت های بسیار پر جمعیت کشور آلمان ایالت نوردراین وستفالن می باشد، این ایالت دارای 17 میلیون جمعیت است. ایالت های بایرن و بادن-وورتمبرگ به ترتیب دارای 12 و 10 میلیون جمعیت می باشند. ایالت های کم جمعیت موجود در کشور آلمان برمن و زارلند هستند.

اما طبق بررسی دقیق زندگی در آلمان بیشترین تعداد مهاجران، در ایالت بسیار زیبا و منحصر به فرد هامبورگ می باشند. طبق آمار ها جمعیت مهاجران به نسبت کل جمعیت این ایالت، حدودا  30%می باشد. بعد از هامبورگ ایالت های هسن و برلین ایالت های مهاجر خیز کشور آلمان می باشند.

   

                                                                                 بررسی دقیق زندگی در آلمان

 

ویژگی های فرهنگ مردم آلمان چگونه است؟

از دیگر قدم های بررسی دقیق زندگی در آلمان، کسب کردن اطلاعات در مورد فرهنگ و آداب و رسوم مردمان کشور آلمان می باشد. زبان آلمانی، زبان اکثریت مردم این کشور است. مردم این کشور برخلاف باور بسیاری ،  اصلا نژاد پرست نیستند. در عوض آنها مهمان نواز و مهربان و در عین حال جدی هستند. با مهاجران رفتاری به شدت اجتماعی از خود نشان می دهند. ورود مهاجران با فرهنگ ها و عقاید مختلف باعث شده که بر روی رفتار آلمانی ها تا حدودی تاثیر بگذارد، این تاثیر بیشتر بر روی جوانان و نوجوانان قابل رویت می باشد. با بررسی دقیق زندگی در آلمان می توان دریافت که، مردم کشور آلمان با معاشرت و ارتباط با مهاجران توانسته اند، با فرهنگ و آداب و رسوم سایر کشور ها آشنا شوند. آنها به سر و ظاهر بسیار اهمیت می دهند و بسیار دقیق و منظم می باشند. آلمانی ها مردمانی بسیار سخت کوش و با پشتکار بالا هستند. حال به بررسی باید ها و نباید های رفتاری و بررسی دقیق زندگی در آلمان می پردازیم.

 

باید ها و نباید های رفتاری و بررسی دقیق زندگی در آلمان

در بررسی دقیق زندگی در آلمان به باید ها و نباید های رفتاری باید بسیار دقت کرد، تا گرفتار جریمه های سنگین نشوید. همان طور که گفته شد، آلمانی ها مردمانی بسیار قانونمند، منظم و دقیق می باشند، در هنگام گذاشتن قرار ملاقات باید بسیار دقیق و آن تایم باشید، مدیریت زمان برای آلمانی ها بسیار حائز اهمیت می باشد. در هنگام گفتگو با یک شهروند آلمانی باید واضح و مبرا صحبت کنید، و در جلسه قرار ملاقات لباس های مرتب و مناسب بپوشید تا بتوانید اعتماد فرد آلمانی را به خود جلب کنید. آلمانی ها به خانم ها احترام ویژه ای می گذارند، اگر قرار ملاقات شما یا جلسه شما با یک خانم آلمانی بود، بگذارید اول او بر روی صندلی بنشیند. زمانی که برای قرار کاری وارد اتاقی شدید، تا زمانی که طرف مقابل اجازه نشستن را به شما نداده است، بر روی صندلی ننشینید. با بررسی دقیق زندگی در آلمان و آشنایی با آداب و رسوم مردم آلمان می توان دریافت، این که شما آرنج خود را بر روی میز بگذارید و یا بر روی مبل لم بدهید، نشانه بی احترامی در فرهنگ آلمانی ها می باشد. اگر شما به یک قرار در یک رستوران یا به خانه یک فرد آلمانی دعوت می شوید، بعد از اتمام غذایتان قاشق و چنگال تان را در کنار هم و در کنار بشقاب تان قرار دهید. بالا کشیدن بینی در فرهنگ آلمانی ها بسیار ناپسند می باشد و دور از ادب است. به جای این کار می توانید، یک بار بینی خود را با صدای بلند تمیز کنید، این کار در فرهنگ مردمان آلمانی عادی است و ایرادی ندارد. با بررسی دقیق زندگی در آلمان می توان دریافت که، فرهنگ مردمان این کشور به گونه ای است که، بهتر است به هنگام سلام و خداحافظی با طرف مقابل خود، لبخندی با وقار بر لب داشته باشید و به او دست بدهید.

 

 

 

آلمان یک کشور توریستی

آلمان به دلایل زیبایی خاص و خیره کننده ای که دارد، یکی از 10 کشور توریستی دنیا می باشد. این کشور هر ساله میزبان توریست های بسیاری از سراسر دنیا می باشد. جاذبه های این کشور به قدری زیاد است که خود آلمانی ها ترجیح می دهند برای اوقات فراغت از کشور خود دیدن کنند. وجود موزه ها، کلیسا ها،  کافه ها و جاده های بی نظیر شراب، اژدها و... این کشور توریست های بسیاری را به خود جلب می کند. اما این را از یاد نبرید که با بررسی دقیق زندگی در آلمان این را می توان فهمید که، شرایط زندگی در کشور آلمان با شرایط گردشگری در آلمان بسیار متفاوت می باشد.

حال که به بررسی دقیق زندگی در آلمان پرداختیم، می توانیم کشور آلمان را اینگونه توصیف کنیم: مردمانی جدی و در عین حال رئوف، مرکز موسیقی در شهر برلین، کلیساهای قدیمی، کوه های زیبای پوشیده از برف آلپ، پیاده روی های رویایی در کوچه و خیابان های آلمان و مهد تجارت در قاره اروپا.

      

                                                                                     بررسی دقیق زندگی در آلمان

 

بررسی دقیق زندگی در آلمان

بخش دوم: شرایط زندگی کردن در کشور آلمان چگونه است؟

بررسی دقیق زندگی در آلمان (آمار سال 2020)- بخش دوم

 

در بخش دوم این مقاله، همان طور که گفته شد، به بررسی دقیق زندگی در آلمان و بررسی شرایط کار کردن در کشور آلمان، شهر های مناسب برای ایرانیان، درآمد ها، هزینه های خوراک، حمل نقل و... می پردازیم. همچنین در بخش دوم مقاله بررسی دقیق زندگی در آلمان، به پرسش های زیر پاسخ می دهیم.

1.  کشور آلمان از نظر شرایط اقتصادی چگونه است؟

2. شرایط کاری در کشور آلمان به چه صورت می باشد؟

3. چه مشاغلی مورد نیاز آلمان می باشد  ؟

4. برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به کشور آلمان را دارند، کدام شهر این کشور مناسب تر است؟

5. بررسی کامل شهرهای کشور آلمان

6. بررسی وضعیت بیمه در کشور آلمان

7. بررسی کامل هزینه های زندگی در کشور آلمان

همان طور که گفته شد، محتوای این مقاله در مورد بررسی دقیق زندگی در آلمان می باشد، که در ادامه پاسخ پرسش های بالا را مطالعه می کنید.

 

 

1. کشور آلمان از نظر شرایط اقتصادی چگونه است؟

بررسی دقیق زندگی در آلمان و بررسی آمارها حاکی بر این است، که اقتصاد کشور آلمان جز 5 کشور برتر جهان می باشد. آلمانی ها دارای نیروهای کاری مجرب و حرفه ای می باشند، و خزانه سرمایه ای کشور آلمان بسیار بالا است، همچنین سطح نوآوری این کشور بالا می باشد. فساد اجتماعی اقتصادی در این کشور بسیار پایین است. جایگاه اقتصادی کشور آلمان نسبت به سایر کشور ها بسیار بالا بوده است، به همین دلیل متقاضیان بیشتری تمایل به زندگی کردن در این کشور را دارد. با بررسی دقیق زندگی در آلمان این را دریافت می کنید که، سرمایه گذاری در این کشور بسیار مناسب می باشد، زیرا همان طور که گفته شد، فساد اقتصادی این کشور بسیار پایین است. به قدری توانایی های مالی و اقتصادی این کشور بالاست، که تصمیم گیری های اساسی اقتصادی قاره اروپا در کشور آلمان صورت می گیرد، و حتی در اتحادیه اروپا تعیین کننده و برگزار کننده قانون ها کشور آلمان می باشد، و سایر کشور های قاره هم وابستگی بسیاری به کشور آلمان دارند. گفته ها حاکی از این است که در بین 500 شرکت مطرح دنیا 37 شرکت از آن کشور آلمان می باشد. پس می توان با بررسی دقیق زندگی در آلمان این را نتیجه گرفت، که کشور آلمان کشور بسیار والا مقامی در زمینه اقتصادی و علمی می باشد.

بررسی دقیق زندگی در آلمان

2. شرایط کاری در کشور آلمان به چه صورت می باشد؟

کشور آلمان به دلیل اقتصاد خوب و بالایی که دارد، کشور بسیار ایده آلی برای کار می باشد، همچنین شرایط کاری مناسبی را دارا است، همین امر سبب شده متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا مایل به زندگی کردن و کار کردن در این کشور باشند و تصمیم به مهاجرت به این کشور گیرند. با بررسی دقیق زندگی در آلمان می توان دریافت که، امنیت شغلی در کشور آلمان بسیار بالا می باشد و صاحب کارهای کشور آلمان به پرسنل خود بهترین مزایا و عالی ترین حقوق ها را پرداخت می کنند. مجموع روزهای تعطیل در این کشور به 40 روز در سال رسیده است. افرادی که قصد گرفتن ویزای جستجو کار در این کشور را دارند، این را باید در نظر داشته باشند که، استخدامی در قسمت غربی این کشور بیشتر از شرق کشور آلمان می باشد، نکته قابل توجه این که شهر های برلین و مونیخ از این امر مستثنی می باشند. افرادی که قصد کار در این کشور را دارند، باید تا حدودی با زبان آلمانی آشنایی داشته باشند. درست است که بیشتر مردم کشور آلمان به زبان انگلیسی تسلط دارند ولی تسلط به زبان آلمانی می تواند باعث موفقیت هر چه بیشتر فرد شود. طبق بررسی دقیق زندگی در آلمان افرادی که تمایل به زندگی کردن در کشور آلمان را دارند باید اطلاعات مربوط به زبان آلمانی خود را به سطح B1 برسانند.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان ( آپدیت 2024 )

 

3. بررسی انواع مشاغل لازم و مورد نیاز کشور آلمان

وبلاگ دیاکو تی وی با تولید مقاله ای در این زمینه تمامی اطلاعات لازم را در مورد مشاغل مورد نیاز کشور آلمان در خود جای داده است. با بررسی دقیق زندگی در آلمان می توانید لیست شغل های مورد نیاز این کشور را دریافت کنید. این لیست به شرح زیر می باشد.

  • مهندسی مکانیک و الکترونیک، فناوری خودکارسازی ( اتوماسیون = Automation)، ساختمان‌های الکتریکی
  • تکنولوژی ماشین الکتریکی، مهندسی برق، مهندسی برق صنعتی، نصب و راه اندازی خط، مهندس الکترونیک
  • ساخت و ساز ساختمان، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی
  • مهندسی توسعه نرم افزار، برنامه نویسی و مهندسی IT
  • مشاغل مربوط به رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی
  • مشاغل مربوط به حرفه بهداشت، حرفه پرستاری در همه شاخه‌ها، نگهداری از سالمندان، ارتوپدی،توانبخشی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی، حرفه شنوایی آکوستیک
  • حسابداری و حسابرسی

با کمی پرس و جو و بررسی دقیق زندگی در آلمان می توان این موضوع را دریافت که، رشته وکالت یکی از رشته های بسیار سخت در این کشور است، و پیدا کردن کاری، مرتبط با رشته وکالت در اروپا بسیار دشوار است، گرفتن ویزای اقامت با ثبت شرکت و ویزای کار با این رشته ( وکالت ) امکان پذیر نمی باشد.